Z istých druhov jedál sa hlúpne - vrahyňa na kúpalisku

Autor: Daniela Paculíková | 30.8.2015 o 18:25 | Karma článku: 6,81 | Prečítané:  1785x

Nemajte obavy, nešlo o žiadnu ženskú s mačetou či kalašnikovom v ruke, práve naopak, hlavnou hrdinkou je mimoriadne „starostlivá“ stará mama vo veku okolo 50 rokov, s nadváhou cca 30 kg.

Možno by som si ju ani nebola všimla, nebyť jej agresívneho 10 – ročného vnuka, ako inak, tiež s nadváhou 15 kg. Celý zdivočelý sa hral s bublifukom a túto veselú chémiu prskal po všetkých opaľujúcich sa v okolí. Potom som si začala všímať celú rodinku, teda jeho matku a otca. Práve ho zavolali na obed, podávali ráno vyprážané hrubé rezne a zemiaky plávajúce najskôr v jedovatom palmovom oleji. Servis slušný v plastových prenoskách. Smäd si hasili výhradne sladenou vodou. Na vrchu potravinovej tašky sa zákerne usmievali ešte 4 balíky chemicky vybielených zemiakových lupienkov, ktoré sa podávali neskôr ako dezert. Nevidela som žiadnu zeleninu a ovocie! Matka synčeka mohla mať 30 rokov, nadváhu mala možno o 5 kg nižšiu ako vek. Zrejme berie vážne vtipy o tom, že kosti majú radi len psi, v presvedčení, že kilá navyše sú jej charizma a šarm.

Na kúpalisku som bola len 3 hodiny a zažila som aj pre mňa záverečné dejstvo lukulských hodov, no určite nie dotyčnej rodiny, na hladovku bolo príliš skoro. Stará mama sa znova ukázala ako výborná, vzala tlstého vnuka na neskorý obed do reštaurácie, spomenula že si dajú mäsko a hranolky.....  

Vedľa mňa obsadila miesto iná mladá, štíhla atraktívna žena, v rovnakom veku ako tlstá dcéra starostlivej starkej. Tiež mala synčeka. Obedovali zeleninový šalát s mäsom, neskôr si mladý maškrtil na melóne. Dopriala mu aj nanuk, prečo nie? Chlapec bol samostatný, nikoho neobťažoval, užíval si radovánky leta a jeho mamka si pokojne čítala knihu.

Toto určite nie je výsmech z tučných ľudí, skôr chcem poukázať na ohromnú silu ženy a tým aj zodpovednosť za zdravie celých generácií rodiny. Zdravie rodiny drží práve žena v rukách a od nej záleží, či bude neskôr rodina v moci lekárov a farmaceutov alebo sa budú tešiť z dlhovekosti a užívať si život v celej jeho kráse. Netvrdím, že život má byť asketický, taký život vôbec nemá zmysel. Netvrdím, že poriadna šnicla je hriech. Dajme si ju, no vypraženú výhradne na kokosovom oleji, a  s kopcom zeleniny najmä ak je v tieni 34°C. Chce to trochu kreativity, možno aj vzdelávania sa na tému stravovania a nie búchať do mäsa automaticky a vytrvalo, ako sa to robilo už pred 50-timi rokmi. A všetko zabiť sladkou vodou a čipsami.

Škrobové zemiaky sa v tele rozložia na cukor a tuk, vyprážané mäso je tiež napité tukom, čipsy škrobová a tuková bomba, sacharidy vo vode k tomu. Táto rodinka by pol mesiaca musela aktívne denne cvičiť vo fitku aby odbúrala pneumatiky nadobudnuté na kúpalisku. Cukor doslova speká mozog, rovnako ako drogy, všetko čo rodinka zošrotovala sa podpíše aj na ich cievach, pečeni, obličkách atď. maximálne negatívne. Chudák pankreas, ten sa musí nesmierne snažiť aby toľkú zlobu vysokej hladiny cukru v krvi spacifikoval. Jedine pre totálne nesprávnu skladbu stravy, nekvalitné potraviny musela rodinka v priebehu 3 hodín, hoci mali sýty obed znovu jesť v reštaurácii. Hlad po 2 hodinách ako sa človek nafutroval, je signálom skonzumovaného potravinového odpadu, nevhodnej, nesprávnej  kombinácie potravín.

Ale stará mama sa činila, nakŕmila všetkých, aj obed zaplatila. To nevadí, že vlastne pribíjala klinčeky do rakvy zdravia, veď ona sa stará!!!!!!..... Áno, stará, lež o tržby funebrákov..... 

Čudujeme sa, že naše deti sú hyperaktívne, agresívne, neprispôsobivé a neskôr pokojne zmlátia učiteľa, zavraždia rodiča alebo niekoho iného. Prečo? Len pre starostlivé staré matere a matky, ktoré ich kŕmili doslova odpadom a tým im zamorili najmä mozog. A samozrejme im permanentne aj ako dospelým skákali okolo zadku, nenechali ich kráčať vlastnou cestou, nenaučili zodpovednosti a skutočným hodnotám.

Čudujeme sa rakovinám, cukrovkám, infarktom, parkinsonom, alzheimerom atď. Toto všetko sú choroby ľudského obžerstva, resp. nestriedmosti ale i tuposti, absencii sebalásky, sebeúcty. Možno vôbec hovoriť o láske spomínanej starostlivej starej matky k rodine? V mojich očiach je táto žena skrytý vrah.....

Nie som zástancom vychrtlých modeliek - anorektičiek, no každý človek by sa mal zamyslieť nad sebou a nad výstražným číslom svojej váhy. To nie je šialenstvo štíhlosti ale zodpovednosť za svoje zdravie – za to totiž nie je zodpovedný žiaden lekár! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?