Ako liečiť žalúdok a trávenie

Autor: Daniela Paculíková | 5.1.2015 o 10:40 | Karma článku: 6,04 | Prečítané:  2071x

Žiaden zdravotný problém nevzniká náhodne. Nemoc nás skúša, dáva nám šancu k novému a hodnotnejšiemu životu. Ľudské telo pozná hlas nemoci a bolesti, ktorý nám veľmi presne a hlavne pravdivo oznamuje, že niečo vo svojom živote nerobíme správne, teda že svoje problémy riešime nesprávne, prehliadame zákony prírody a dokonca i svoje životné poslanie.

     Nemoc nie je trestom, je volaním o pomoc. Tvrdenie „verím len lekárom a medicíne“ je negativistickým programovaním samého seba  Je aj veľmi rozšíreným tvrdením, ktoré nám bolo vnucované od ranného detstva, kde rodičia s nami pri nepatrnom probléme utekali k lekárovi, museli sme hltať tablety a tak sme sa vlastne odnaučili vôbec čosi urobiť pre dobré zdravie. Nakoniec – za naše zdravie nie je zodpovedný lekár, ale my sami. Naše mylné  presvedčenie je ešte posilňované aj reklamou na rôzne lieky, ktoré vás presviedčajú o tom, že keď ich budete užívať, bolesť a problémy zmiznú. Výroba liekov nie je nič iného ako tvrdý a veľmi výnosný biznis. Výrobcovia sa zaujímajú predovšetkým o svoj zisk, preto nás potrebujú mať chorých. Človek predsa nie je mechanizmus, ktorý keď sa poškodí, tak ho stačí opraviť, naolejovať, premazať a čakať, že bude zas ako nový. Človek má okrem tela aj dušu. Predstavuje zložitý systém. Každá nemoc je upozornením na to, kde robíme chyby  a naša duša prostredníctvom choroby volá o pomoc. Duša trpí tým, že človek negatívne myslí, hromadí nevyriešené problémy a odmieta počúvať jej hlas. Samozrejme, že občas človek môže užiť liek na bolesť ak sa mu zdá, že je toho akosi priveľa na neho. Liečivé sily však nie sú v žiadnom lieku, ale v nás samotných. Každý človek má v sebe schopnosť liečiť sám seba a preto sa nespoliehajte len na lekárov a lieky. Hovorte si častejšie, že zdravie máte vo svojich rukách.

Žalúdočné problémy a problémy s trávením sú odzrkadlené problémy s prijímaním životných situácií, ktoré nás stretávajú každého bez rozdielu. Mnohé situácie sú ako ťažké balvany, ktoré nás ubíjajú a nedokážeme ich akceptovať, nie sme schopní vydržať tvrdosť rán, ktoré na nás dopadajú, nemáme potrebnú snahu a iniciatívu vyjsť zo starostí, ktoré sme si vytvorili len sami. Takúto situáciu nedokážeme zmierniť, opustiť, ohraničiť a postupne ju zvládnuť iným postojom. Potom náš žalúdok problematicky trávi jedlo, ktorým ho zapĺňame, lebo je už zaplnený problémom a nezvládnutie situácie sprevádza zloba, ktorá keď sa kopí, prejaví sa najskôr zápalom žalúdočnej sliznice. Potom  ako sa problém viac zhmotňuje nastáva kumulovanie a neodvádzanie zvyškov metabolizmu a nakoniec sa náš vzdor ohraničuje a vymedzuje vredom. Až prasknutím vredu povoľuje navŕšená zloba, uvoľňuje sa už neudržateľný vzdor človeka. Život človeka je dar a na tento svet sme sa prišli učiť a tešiť, nie strádať a trpieť.

Pri ochorení tráviaceho traktu vám odporúčam dodržať 30 dní nasledujúcu diétu:

Odporúčané jedlá:

ryža, zemiaky (pri alergiách zakázané), cestoviny, varené alebo dusené mäso (kurčatá, ryby, bravčové, hovädzie), pečivo biele alebo grahamové, polievky z koreňovej zeleniny, dusená zelenina, zaváraniny, rýchlokompóty, tvaroh 1/3 kocky za deň, rastlinné maslo, med, džem – hlavne z horských plodov, chren, bylinkové čaje, detská výživa, diétne párky, diétna saláma, čierna káva (1 šálka za deň)

Zakázané jedlá:

Kapusta, kel, kaleráb, karfiol, uhorky, strukoviny – hrach, fazuľa, šošovica, čerstvé ovocie – jablko, banán, pomaranč atď., surová cibuľa, surový cesnak, vyprážané a pečené jedlá, údeniny, mlieko a mliečne výrobky - kakao, smotana, šľahačka, termix, jogurt, čerstvé syry, tavené syry, tatárska omáčka, vajcia, chlieb a koláče z lístkového cesta, zemiaky, alkohol, zmrzlina. 

     Ak k odporúčané jedlá doplníte bylinkovými čajmi a večer užijete prírodný indický skorocel, ktorý sa predáva pod názvom Psyllium, prípadne začnete ráno na lačno užívať olej z Ostropestreca mariánskeho, žalúdočná sliznica sa veľmi rýchlo začne regenerovať a váš ošetrujúci lekár bude veľmi milo prekvapený vašim dobrým zdravím.

V neposlednom rade je mimoriadne dôležitý aj správny čas konzumácie jedla. V tomto smere každému pacientovi pomôžu práve tattvické hodiny, ktoré sú precízne spracované v programe Magické tattvy. Program je doplnený aj o špeciálny lunárny kalendár s popisom jednotlivých dní a vy budete presne vedieť, v čom vám energia toho - ktorého dňa bude nápomocná nielen pri uzdravovaní tela.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?