Cigánska hypnóza - o čo tu ide?

Autor: Daniela Paculíková | 18.12.2014 o 16:08 | Karma článku: 8,15 | Prečítané:  2677x

Je jednoduchá technika, ktorá sa jednak zíde každému obchodníkovi, ktorý by rád čo najviac predal, ale rovnako jej princíp pomôže i všetkým kupujúcim odolať číhajúcim nástrahám či už v podobe reklám alebo priamo v predajniach.  Rozhodne tu nejde o nič etnické!!!!!!

Cigáňov pozná každý z nás, isto mal s nimi aspoň raz do činenia. Ak sa im podarí upútať našu pozornosť, cigán neobíde naprázdno. Človek vôbec nedokáže vysvetliť, čo sa vlastne stalo. Väčšina ľudí sa im vyhýba, je dobré ich obísť alebo všetkou silou odmietať. Ponevierajú sa po uliciach a bez vzdelania, napriek tomu sa im podarí oklamať množstvo dôverčivých ľudí, ktorí nie sú žiadni hlupáci. (Česť výnimkám!!!)

Cigánska hypnóza umožňuje získať od človeka okamžitý súhlas na hocičo, nemusí trvať dlho, hlavne že človek súhlasil.

Spočíva v tom, že sa človek dostane do kontextu, ktorému z psychologického hľadiska nemôže odporovať. Ak sme nedokázali odmietnuť človeka, existovala na to príčina, napr. človek nám poskytol neoceniteľnú službu a my sa cítime ako dlžníci, môže nás spájať dlhoročné priateľstvo atď. Pri kontakte s cigánkou ide o to, že sa jej bez sebemenšej príčiny podriaďujeme. Ak má jediný cieľ okradnúť nás, ešte to nie je to najhoršie. Musíme veriť, že sa k ničomu horšiemu neodhodlá. Človek v kontakte s ňou sa ocitá vo veľmi zložitej situácii a mal by vedieť, čo robiť. Kontakt bude založený na vzájomných otázkach a odpovediach. Príčinou je to, že ak človek súhlasil raz, druhý krát, tretí, bude mať problém vyjadriť nesúhlas. Každé jedno „áno“ posilňuje v pýtajúcom sa dôveru. Je potrebné, aby odpoveď „áno“ bola vyslovená nahlas. Za pár minút si spoločník všetko rozmyslí.

Pri opakovaných súhlasných odpovediach, najmä ak vedieme diskusiu v druhom hlasovom režime, začne spoločník vnímať všetky naše slová bez kritiky či komentárov. Ak človek 2x povedal áno alebo sa podriadil našim slovám urobí to pravdepodobne i tretí krát, to už bude prebiehať na základe reflexu. Ak tak neurobí, hypnóza sa nepodarila.

Ako to prebieha v reáli? Cigánka nás zastaví, ponúkne veštenie z ruky, požiada o nejakú malú službu, drobné, chlieb, cestu, atď., niečo čo jej neodmietneme ak sa príliš neponáhľame. Najdôležitejšie je to, že nás pripútala a neodmietli sme ju, v ďalšej etape nás chce upútať – ďakuje za preukázanú službu a povie, že nám bude zadarmo veštiť. Povieme si, že to môže byť zaujímavé, nakoniec súhlasíme a pamätáme si len to, že to bude zadarmo. Pozerá sa na vašu ruku alebo do očí a hovorí všetko, čo vidí asi takto: „mal ste veľkú lásku!“ presvedčivo povieme „áno.“ Kto ju nemal? „Jej koniec ste silne prežíval!“ Opäť súhlasíme. „Mal ste ťažký život a musel ste prežiť veľa ťažkostí!“ No aspoň niekto nás poľutoval. Súhlasíme.

Vôbec si neuvedomujeme, že nás cigánka lapila do siete. Sme nadšení, lebo povedala pravdu, ak povie ešte čosi naviac, ochotne jej zaplatíme. Môže to byť aj inak – cigánka zastaví mladú devu a začne s veštením, no pýta si papier. Deva ho rýchlo nevie nájsť a cigánka: “máš ho, videla som ho v peňaženke.“ A skutočne onedlho jej dievčina dá papierové peniaze práve z peňaženky.

Cigánska hypnóza je vhodná pre rýchle a taktické zvládnutie situácie. Počas pár minút (sekúnd) musíme dosiahnuť hypnózu. Metódu možno použiť k riešeniu rôznych problémov, no nesmieme príliš dlho hovoriť. Dosiahneme kladnú odpoveď a pokračujeme ďalej k dosiahnutiu cieľa.

Podobné sa môže stať v obchode, na trhovisku a pod., stačí ak nás na chvíľku čosi zaujme, napr. blúzka. Potom nasleduje pár otázok: „páči sa vám? Je pekná, že? Je od známej firmy. Vidíte?" A my stále odpovedáme „áno. Pritom predavač nám ani slovkom nepovedal o predaji. Pokračuje: „chcete si ju vyskúšať? Sadne vám?“ Stále súhlasíme. Až nakoniec povie: „takže si ju vezmete?“ Ak budeme pár sekúnd mlčať, povie: „dostanem od vás xx €. Prídeme domov a nechápeme, ako sme si blúzku mohli kúpiť, keď nám nimi praská skriňa.

Nič podobné sa nám však nestane, ak si osvojíme systém návykov svojho energeticko-psychologického rozvoja, budeme uchránení o.i. aj pred cigánskou hypnózou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?