Ako liečiť žalúdok a trávenie

Autor: Daniela Paculíková | 5.1.2015 o 10:40 | Karma článku: 5,15 | Prečítané:  1916x

Žiaden zdravotný problém nevzniká náhodne. Nemoc nás skúša, dáva nám šancu k novému a hodnotnejšiemu životu. Ľudské telo pozná hlas nemoci a bolesti, ktorý nám veľmi presne a hlavne pravdivo oznamuje, že niečo vo svojom živote nerobíme správne, teda že svoje problémy riešime nesprávne, prehliadame zákony prírody a dokonca i svoje životné poslanie.

     Nemoc nie je trestom, je volaním o pomoc. Tvrdenie „verím len lekárom a medicíne“ je negativistickým programovaním samého seba  Je aj veľmi rozšíreným tvrdením, ktoré nám bolo vnucované od ranného detstva, kde rodičia s nami pri nepatrnom probléme utekali k lekárovi, museli sme hltať tablety a tak sme sa vlastne odnaučili vôbec čosi urobiť pre dobré zdravie. Nakoniec – za naše zdravie nie je zodpovedný lekár, ale my sami. Naše mylné  presvedčenie je ešte posilňované aj reklamou na rôzne lieky, ktoré vás presviedčajú o tom, že keď ich budete užívať, bolesť a problémy zmiznú. Výroba liekov nie je nič iného ako tvrdý a veľmi výnosný biznis. Výrobcovia sa zaujímajú predovšetkým o svoj zisk, preto nás potrebujú mať chorých. Človek predsa nie je mechanizmus, ktorý keď sa poškodí, tak ho stačí opraviť, naolejovať, premazať a čakať, že bude zas ako nový. Človek má okrem tela aj dušu. Predstavuje zložitý systém. Každá nemoc je upozornením na to, kde robíme chyby  a naša duša prostredníctvom choroby volá o pomoc. Duša trpí tým, že človek negatívne myslí, hromadí nevyriešené problémy a odmieta počúvať jej hlas. Samozrejme, že občas človek môže užiť liek na bolesť ak sa mu zdá, že je toho akosi priveľa na neho. Liečivé sily však nie sú v žiadnom lieku, ale v nás samotných. Každý človek má v sebe schopnosť liečiť sám seba a preto sa nespoliehajte len na lekárov a lieky. Hovorte si častejšie, že zdravie máte vo svojich rukách.

Žalúdočné problémy a problémy s trávením sú odzrkadlené problémy s prijímaním životných situácií, ktoré nás stretávajú každého bez rozdielu. Mnohé situácie sú ako ťažké balvany, ktoré nás ubíjajú a nedokážeme ich akceptovať, nie sme schopní vydržať tvrdosť rán, ktoré na nás dopadajú, nemáme potrebnú snahu a iniciatívu vyjsť zo starostí, ktoré sme si vytvorili len sami. Takúto situáciu nedokážeme zmierniť, opustiť, ohraničiť a postupne ju zvládnuť iným postojom. Potom náš žalúdok problematicky trávi jedlo, ktorým ho zapĺňame, lebo je už zaplnený problémom a nezvládnutie situácie sprevádza zloba, ktorá keď sa kopí, prejaví sa najskôr zápalom žalúdočnej sliznice. Potom  ako sa problém viac zhmotňuje nastáva kumulovanie a neodvádzanie zvyškov metabolizmu a nakoniec sa náš vzdor ohraničuje a vymedzuje vredom. Až prasknutím vredu povoľuje navŕšená zloba, uvoľňuje sa už neudržateľný vzdor človeka. Život človeka je dar a na tento svet sme sa prišli učiť a tešiť, nie strádať a trpieť.

Pri ochorení tráviaceho traktu vám odporúčam dodržať 30 dní nasledujúcu diétu:

Odporúčané jedlá:

ryža, zemiaky (pri alergiách zakázané), cestoviny, varené alebo dusené mäso (kurčatá, ryby, bravčové, hovädzie), pečivo biele alebo grahamové, polievky z koreňovej zeleniny, dusená zelenina, zaváraniny, rýchlokompóty, tvaroh 1/3 kocky za deň, rastlinné maslo, med, džem – hlavne z horských plodov, chren, bylinkové čaje, detská výživa, diétne párky, diétna saláma, čierna káva (1 šálka za deň)

Zakázané jedlá:

Kapusta, kel, kaleráb, karfiol, uhorky, strukoviny – hrach, fazuľa, šošovica, čerstvé ovocie – jablko, banán, pomaranč atď., surová cibuľa, surový cesnak, vyprážané a pečené jedlá, údeniny, mlieko a mliečne výrobky - kakao, smotana, šľahačka, termix, jogurt, čerstvé syry, tavené syry, tatárska omáčka, vajcia, chlieb a koláče z lístkového cesta, zemiaky, alkohol, zmrzlina. 

     Ak k odporúčané jedlá doplníte bylinkovými čajmi a večer užijete prírodný indický skorocel, ktorý sa predáva pod názvom Psyllium, prípadne začnete ráno na lačno užívať olej z Ostropestreca mariánskeho, žalúdočná sliznica sa veľmi rýchlo začne regenerovať a váš ošetrujúci lekár bude veľmi milo prekvapený vašim dobrým zdravím.

V neposlednom rade je mimoriadne dôležitý aj správny čas konzumácie jedla. V tomto smere každému pacientovi pomôžu práve tattvické hodiny, ktoré sú precízne spracované v programe Magické tattvy. Program je doplnený aj o špeciálny lunárny kalendár s popisom jednotlivých dní a vy budete presne vedieť, v čom vám energia toho - ktorého dňa bude nápomocná nielen pri uzdravovaní tela.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?